Før-Mandagsmøtet tur
Praktisk info
Dato: 07.09.26
Tidspunkt: 16:30 - 17:45
Adresse: Grefsen kirke, Glads vei, Oslo, Norge
Forening: Oslo og omland sopp- og nyttevekstforening
Region: Oslo, Asker og Bærum
Pris fra: Gratis
Ledere
Påmelding
Dette arrangementet er kun for medlemmer, logg inn for å melde deg på
Oppvarmingstur før mandagsmøte på Haraldsheim
Denne turen passer for nye og gamle medlemmer som har lyst til å bli med på mandagsmøtet + kandidater til SSK prøven 2026/2027
Hva med en felles sosial rusletur i omådet rundt Grefsen kirke i forkant av mandagsmøtet? Typisk kikke etter litt “park & plen” sopp før vi drar ned på Haraldsheim med fangsten! Det er ofte mye morsomt å finne her, rørsopper, rødsporer, knippesopp, slørsopp, traktsopp og vokssopper. Turen er lite krevende, plen, flatt terreng og fokus på å ha det hyggelig! Egner seg også veldig godt for kandidater til soppsakkyndig-prøven som har lyst til å gå på tur med mer erfarne deltakere, og se mer sopp. Kan gjennomføres med en kaffekopp i hånden (og en litt diskret soppkurv, gjerne kamuflert i et handlenett)
Vi organiserer oss selv inn i tilgjengelige biler ca 17.45 og kjører direkte ned til møtet på Haraldsheim, og går gjennom soppen vi har funnet her!
Oppmøte: Ved Grefsen Kirke
Oppmøtedetaljer
Gateparkering, Glads vei / Gamle Kjelsås vei.
Offentlig transport trikk 12/15 til Kjelsås, stoppested Glads vei